πού είναι ο τσίπρας, οι βατοπεδινοί, ο βγενόπουλος, ο κόκκαλης, ο γιώργος ανατολάκης -βουλευτής- καιτα άλλα παιδιά; δεν θα κάνουν δηλώσεις;και εγώ που νόμιζα πως πάντα σε τέτοιες περιστάσεις ο πρώτος που έβγαινε στη φωτογραφία ήταν ο αμίμητος ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟς.. (τώρα αυτουνού χρόνια πολλά για χθές του λές ή όχι;)
Στ' άχτι
-
Κάθε φορά που αδειάζω το τασάκι ξαναγεννιέμαι Κανείς δεν σ΄αγαπά αν δεν σε
ξέρει μες τις στάχτες σου Ψάχνοντας βρήκα εσένα πριν, μετά εμένα Ανάμεσα
στο θαύ...
Reckoning
-
After this is all over, there needs to be some kind of reckoning to ensure
those who lead us like lambs to the slaughter during the #COVID19 outbreak
are ...
Συγκέντρωση
-
Ξυπνάει το πρωί πολύ νωρίς, τον ξυπνάει συνήθως κάποιο όνειρο. Κοιτάει
την ώρα, περιμένει λίγο και θυμάται τις λεπτομέρειες, την ατμόσφαιρα του
ονείρου. ...
Κοινωνικά μέσα και επίπεδα ελευθερίας
-
Πώς θα ήταν ο κόσμος, αν υπήρχαν υποδείγματα σοσιαλιστικών μέσων; Και πώς
θα ήταν αυτά τα παραδείγματα; Μπορούμε να θεωρήσουμε τη wikipedia σαν ένα
παράδει...
Τεφλόνολίμερικ4
-
* Τεφλονοντελάλης έσερνε παράξενα μαντάτα−λόγια κρέμονταν στα δόντια του
φευγάτα−«Ακρωτηριασμένο μονάχο λιμερίκιψάχνει να βρει τα μέλη του, τι
φρίκη!»β...
Πιστεύω σε μια χημική ένωση Πατέρα Παντοκράτορα Πιστεύω σε μια ηλεκτρική εκκένωση Άγιο Πνεύμα Πιστεύω σ' έναν Γιο Μονογενή που βγήκε από το σπέρμα Πιστεύω σε μια φυσική εξέλιξη Μητέρα Αειπαρθένα Πιστεύω σε μιαν Εκκλησία διακόπτρια του φωτός Και σε δώδεκα Απόστολους του Έρωτα Πιστεύω σ' ένα Εσταυρωμένο Δέντρο και σε μιαν αρχική ουσία Π Πιστεύω σ' έναν άγνωστο παράγοντα Που γεννάει την περιέργεια πιστεύω σ' ένα πονηρό και σ' ένα αθώο πνεύμα Πιστεύω σε μιαν ωραία γυναίκα Που θα με κάνει ευτυχισμένο Πιστεύω στη μεγάλη δύναμη της φαντασίας Που μπορεί στην κόλαση να δει έναν παράδεισο Στο καθετί που βλέπω που ακούω που μαντεύω που αγαπώ Πιστεύω Πιστεύω σ' έναν άνθρωπο αποφυλακισμένο Απ' τα δεσμά της σκέψης του του φόβου του το αυγό Άγιος ελεύθερος στον Αιώνα τον Άπαντα.
πού είναι ο τσίπρας, οι βατοπεδινοί, ο βγενόπουλος, ο κόκκαλης, ο γιώργος ανατολάκης -βουλευτής- καιτα άλλα παιδιά; δεν θα κάνουν δηλώσεις;και εγώ που νόμιζα πως πάντα σε τέτοιες περιστάσεις ο πρώτος που έβγαινε στη φωτογραφία ήταν ο αμίμητος ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟς.. (τώρα αυτουνού χρόνια πολλά για χθές του λές ή όχι;)
ΑπάντησηΔιαγραφήsodum tous afisa gia sena tis ypo0loipous
ΑπάντησηΔιαγραφή